Вівторок, 19.03.2024, 07:08

Головна “Крок до мети” Реєстрація Вхід

Центри зайнятості, окрім основного завдання – працевлаштування, проводить ще безліч роботи – консультаційної, профорієнтаційної і т.п. Найкраще знаючи потреби ринку праці, працівники "бірж” намагаються в певній мірі урівноважити попит і пропозицію, "підказуючи” тим, хто обирає життєвий шлях, по якому ж краще податися – у цьому плані міський центр зайнятості тісно співпрацює з освітніми навчальними закладами. Та й їх профорієнтаційна робота не проходить у нудних лекціях чи лише розповсюдженні цікавих брошурок з повними роз’ясненнями – Львівський обласний центр зайнятості організував обласний профорієнтаційний конкурс   кмітливих  і винахідливих для учнівської молоді (КВК) профорієнтаційного спрямування. Основне завдання цього масштабного  заходу – закцентувати увагу підростаючого покоління на перевагах здобуття актуальних на ринку праці робітничих професій.
  Команди, які здобули перемогу у відбіркових іграх на районному рівні, потрапили у півфінал, який проходив  15 квітня у Центрі творчості дітей та юнацтва "Галичина”. Із семи команд  призові місця посіли команда "Шок” з Рудниківської школи, "Королі” (Лапаївська школа Пустомитівського району) і Новороздільська команда "Моторчики” – десятикласники ЗШ №3 (на фото). Основне завдання КВК – популяризація конкретної професії, що затребувана на ринку праці, а також важливість професійного вибору – знайшла своє відображення і в назвах команд: новороздільські "Моторчики” представляли професію автослюсаря
 ”Моторчики” у складі учнів  – капітан команди Т.Кулакова, десятикласники У.Лепка, В.Рижко, М.Харів, О.Олексів, М.Зварич, дев’ятикласники С.Лукачук, А.Мельник, Л.Драгоморецька –  допомагали готувати до виступу і працівники Новороздільського міського центру зайнятості Г.Івашків та Н.Гулій, і вчителі  третьої школи – практичний психолог О.Петраш, вчитель біології Г.Домбровська,  початкових класів І.Шпакович та музикант В.Попик.
  Усі конкурси, які  входили у програму КВК – привітання, розминка, домашнє завдання, імпровізаційний, капітанський, музичний конкурси та відеоконкурс – окрім висвітлення конкретної, затребуваної на ринку праці професії,  іскрилися жартами, гумористичними міні-виставами, пісенними й танцювальними пародіями, дотепними відповідями. У "Розминці” члени команди за рекордно короткий час – тридцять секунд придумували смішні відповіді на запитання опонентів, членів журі, ведучого, капітани осібно проявили свою ерудицію та кмітливість у капітанському конкурсі. Домашнє завдання – "Казка на сучасний лад” – своєрідна гумористична міні-вистава про актуальну на ринку  праці робітничу професію не залишила без щирого задоволення  жодного глядача. На профорієнтаційному шоу гармонійно переплелися, а радше злилися  в одне ціле, корисне й потрібне, серйозні рішення про вибір професії і вражаючий гумор, переваги й особливості робітничих професій і молодеча імпульсивність. Команди продемонстрували глядачам свою філософію сприйняття професії, розкрили її суть, актуальність, специфіку, проілюстрували переваги над іншими ремеслами. А для цього використовували різні інструменти – винахідливість, креативність, акторську майстерність, вокальні таланти, музику і оригінальні жарти.
  Потужно вболівали  за свою команду учні 9-В класу, а спонсорську підтримку для успішного виступу надали  приватні підприємці Нового Роздолу Г.Чорна, М.Пшик, В.Гладун і ВТП "Берегиня”, яка пошила костюми для учасників КВК.
Свій перший "Крок до мети”  учні Новороздільської ЗШ №3 уже ступили. Багато з них уже визначилися з одним з головних життєвих виборів – вибором професії,  і всі усвідомили – найкраще виконується та робота, яку любиш і добре знаєш.

Вісник Розділля
Газета №18(2010)