Середа, 28.07.2021, 03:53

Новороздільська ЗШ №3

з поглибленим вивченням інформатики

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна Реєстрація Вхід
Меню сайту

Оновлення сайту
[29.11.2011][Біологія]
Біологія на 200 балів (2010) PC від FireBit-DemosG... (0)
[29.11.2011][Математика]
Математика на 200 балів (2010) PC від FireBit-Demo... (0)
[29.11.2011][Українська мова]
Тестові завдання. Українська мова та література (2... (0)
[03.03.2015][Новини]
Діти – Янголи Миру (1)
[03.03.2015][Важливо]
Послання на передову. (0)

Погода

Категорії розділу
Новини [15]
Новини спорту [2]
Учням [2]
ЗНО [4]
Новини сайту [0]
Цікаве [17]
Важливо [5]

Наша кнопкаКарта відвідувань

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів 0

Головна » Цікаве
Свята Вероніка, з пам'яттю якої пов'язаний Нерукотворний образ стражденного Спасителя, стала однією з найпопулярніших народних святих, незважаючи на те, що деякі церковні інстанції і критичні дослідники висловлювалися проти історичної достовірності Вероніки і її легенди.

Спробуємо відновити події. Відданий і засуджений на мученицьку смерть Ісус Христос ішов на гору Голгофу, несучи Свій хрест на розп'яття. Хода оточувала юрба, яка супроводжувала Спасителя на хресні страждання. Вероніка злилася з людським морем і йшла за Христом.
Знеможений, Ісус упав під вагою хреста, і Вероніка, зглянувшись над Ним, підбігла до Нього, напоїла Його водою і дала Йому свій плат, утерти піт з лиця. Повернувшись додому, Вероніка виявила, що на тканині закарбувався святий лик Спасителя. Цей плат святої Вероніки з часом потрапив в Рим і став тут відомим під ім'ям Нерукотворного образу ...

Образ і діяння Святої Вероніки послужили тому, що її шанують як покровительку фотографів та фотографії. Тому цей день любителі і професіонали фотосправи відзначають як день фотографа.

Всесвітній день фотографії (World Photography Day) щорічно відзначається в багатьох країнах 19 серпня. В цей день в 1839 році уряд Франції, яка придбала патент французького хіміка і винахідника Луї Жака Манде Дагера (Daguerre) про метод отримання відбитка (дагеротипа), зробило відкриття дагеротипа надбанням світової громадськості - іншими словами, широке коло обивателів дізналося про винахід прототипу ф ... Читати новину повністю »
Категорія: Цікаве | Просмотров: 1302 | Добавив: pear | Дата: 12.07.2012 | Комментарі (0)

Іван Купала (Іванова ніч, Іванів день) - одине із головних свят календаря слов'ян, що співпадає з Різдвом Івана Хрестителя.

Купальські обряди, що здійснюються в переддень свята («ніч напередодні Івана Купала»), становлять складний обрядовий комплекс, що включає: збір трав і квітів, плетіння вінків, прикрашання зеленню будівель, розпалювання вогнищ, знищення опудала, перестрибування через багаття або через букети зелені, обливання водою, ворожіння, висліджування відьми, нічні безчинства.

Купайла - з найдавніших часів відомий у слов'ян як свято Сонця, зрілості літа і зеленого косовиці. Люди оперізувались перев'язами з квітів, на голову одягали вінки з трав. Водили хороводи, співали пісні. Люди похилого віку за допомогою тертя сухих паличок добували «живий вогонь», розводили багаття, в середину яких ставили жердину з укріпленим на ньому палаючим колесом - символом сонця. Купальські свята відбувалися за часів язичництва на честь Бога Сонця, дружиною якого була світлоносні Заряду, красна дівиця.
Категорія: Цікаве | Просмотров: 1161 | Добавив: pear | Дата: 07.07.2012 | Комментарі (0)

Сьогодні всі бажаючі можуть «обмінюватися своїми душами» на повних правах - 6 липня відзначається Всесвітній день поцілунку (World Kiss Day або World / International Kissing Day), який вперше вигадали у Великобританії. А два десятки років тому він був затверджений Організацією Об'єднаних Націй. У багатьох містах цього дня проходять різні конкурси поцілунків, учасники яких мають шанс виграти різні призи і подарунки.

Як з'явився поцілунок? Більшість знаючих людей стверджує, що авторство першого поцілунку не встановлено. Він не був винайдений, як електрика або телефон. Він не був названий по імені людини, який першим поєднав свої губи і тут же розтиснув їх з характерним звуком, залишивши мокрий відбиток на щоці подруги.
Прикріплення: Картинка 1
Категорія: Цікаве | Просмотров: 1083 | Добавив: pear | Дата: 06.07.2012 | Комментарі (0)

24 квітня 1833 в США була запатентована газована вода. Цим «винаходом» світ зобов'язаний британському хіміку, богослову і філософу Джозефу Прістлі, що відкрив одне з властивостей діоксиду вуглецю, за допомогою якого і стало можливим створити газовану воду. Мабуть, це єдина точно відома дата в історії газованої води, оскільки дати самого відкриття винахідник не залишив.

Ще до створення газованої води Прістлі займався дослідженнями в області хімії і електрики. Величезний вплив на Джозефа зробило знайомство з видатним вченим Б.Франкліном, який згодом став його вірним другом. Саме це знайомство поклало початок дослідам Прістлі в області електрики.

Він встановив, що графіт проводить електричний струм, науково довів процес фотосинтезу, визначив властивості закису азоту (в тому числі відкрив «звеселяючий газ»), відкрив кисень. Часом його відкриття носили випадковий характер. Відкриття газованої води також було несподіваним.

Спостерігаючи за роботою однієї пивоварні, Прістлі зацікавився, якого роду пухирці виділяє пиво при бродінні. Контейнери з водою, які хімік помістив над чанами з пивом що вариться, незабаром зарядилися бульбашками, які на ділі виявилися вуглекислим газом. Спробувавши отриману рідину, Джозеф був вражений її приємним різким смаком, а в 1767 році він, вивівши склад, сам виготовив першу пляшку газованої води.

Але запатентована газована вода була тільки через 66 років. Сьогодні наслідки відкриття Прістлі ми спостерігаємо щодня. Газо ... Читати новину повністю »
Прикріплення: Картинка 1
Категорія: Цікаве | Просмотров: 958 | Добавив: pear | Дата: 24.04.2012 | Комментарі (0)

За рішенням Всесвітньої федерації демократичної молоді щорічно 24 квітня відзначається Міжнародний день солідарності молоді (International Youth Solidarity Day). Вперше свято було відзначено в 1957 році.

Цей пам'ятний день служить ще одним приводом, щоб привернути увагу державних органів, суспільства та засобів масової інформації до проблем молоді.

Об'єднання зусиль молодіжних, громадських організацій, широких верств населення, людей небайдужих, душею вболівають за майбутнє своїх дітей та онуків, дозволяє посилити контроль суспільства за дотриманням прав молоді, сприяє підвищенню організованості і творчої активності молоді в реалізації економічних, соціальних, науково-технічних і моральних проблем суспільства, зміцненню спадкоємності поколінь, законності і правопорядку.
Чи легко бути молодим у сучасному суспільстві - це залежить від ступеня згуртованості молоді у вирішенні своїх проблем.
Молодь планети отримала кілька свят - Міжнародний день молоді відзначається 12 серпня, Всесвітній день молоді - 10 листопада,  День молоді України, Росії, Білорусі святкується в останню неділю червня.
Категорія: Цікаве | Просмотров: 1028 | Добавив: pear | Дата: 24.04.2012 | Комментарі (0)

22 квітня
Сьогодні - не просто велике, а воістину глобальне свято - Міжнародний день Матері-Землі (International Mother Earth Day), що проводиться під егідою ООН, - день нашого спільного затишного будинку.

Свято було засновано на 63-й сесії Генеральної Асамблеї ООН 22 квітня 2009 року (резолюція № A/RES/63/278, її співавторами виступили більше 50 держав-членів ООН) і відзначається, починаючи з 2010 року, щорічно 22 квітня.

Голова 63-ї сесії Генеральної Асамблеї Мігель д'Еското Брокман заявив, що проголошення в резолюції цього Міжнародного дня є визнанням того, що Земля і її екосистеми є нашим домом, забезпечують людству життя, а також підтвердженням зобов'язань, прийнятих на Конференції ООН з навколишнього середовища і розвитку в Ріо-де-Жанейро в 1992 році. Тому для досягнення справедливого балансу між економічними, соціальними та екологічними потребами нинішнього і майбутніх поколінь необхідно сприяти гармонії з природою і планетою Земля.

В резолюції також наголошується, що термін «Мати-Земля» загальноприйнятий у багатьох країнах, що він символізує залежність між планетою, її екосистемами і людиною. Пропонуючи всім державам-членам ООН, міжнародним і неурядовим організаціям відзначати «Міжнародний день Матері-Землі», Генеральна Асамблея звертає увагу на те, що це свято вже щорічно відзначається в багатьох країн ... Читати новину повністю »
Категорія: Цікаве | Просмотров: 731 | Добавив: pear | Дата: 22.04.2012 | Комментарі (0)

16 квітня 1618 Вільям Гарвей, відомий англійський вчений і лікар, організував публічну лекцію в Лондоні. У цій лекції він вперше виклав своє бачення систем кровообігу в організмі людини, а також інших теплокровних тварин.

Він розповів про те, що провів ряд дослідів і експериментів у яких виявив, що кров рухається по колу, вірніше, по двом колам: малому - через легені і великому - через все тіло.

Після цього виступу десятьма роками пізніше, в 1628 році, Гарвей опублікував «Анатомічне дослідження про рух серця і крові у тварин».

Ця праця стала класичною. Він перекреслив існуючи до цього подання про кровообіг, що базуються на поглядах античного корифея медицини Клавдія Галена.

Античний медик Гален жив у 2 столітті нашої ери. Він створив першу в історії фізіології теорію кровообігу, за якою вважалося, що артеріальна і венозна кров - рідини суть різні, і якщо перша «розносить рух, тепло і життя», то друга покликана «живити органи». Це подання і було спростовано відкриттям Гарвея.
Категорія: Цікаве | Просмотров: 803 | Добавив: pear | Дата: 16.04.2012 | Комментарі (0)

Всесвітній день рок-н-ролу (World Rock-n-roll Day) - свято однодумців, для яких рок-н-рол став не лише музикою, а стилем і способом життя.

Свято відзначається щорічно 13 квітня, хоча історична подія, що послужила основою для свята, відбулося днем ​​раніше: 12 квітня 1954 Білл Хейлі (Bill Haley) записав сингл «Rock Around The Clock», що став знаковим у новому музичному напрямку, який швидко подолало кордону США і поширилося по країнах і континентах, кинувши виклик суспільству і традицій.

В середині 20 століття, невдовзі після другої світової війни, люди прагнули до спокою і розміреного життя. Потрясінь ніхто не хотів. Відображенням суспільних настроїв була музика того періоду - спокійна і сентиментальна, зі солодкоголосим вокалом. На офіційному музичному Олімпі США просувалася ідея захистити культуру білих від дикої культури чорних і створити добропорядний спосіб респектабельного американця.

Поряд з офіційною музикою, в Америці жила і зовсім інша - гучна, ритмічна, повна життя - ритм-енд-блюз. Одного разу ввечері диск-жокей радіостанції Клівленда Алан Фрід узяв на себе сміливість «прокрутити» в ефірі записи в стилі ритм-енд-блюзу. А щоб не шокувати «білу» публіку, придумав йому іншу назву - «рок-н-рол». Завдяки Алану Фріду, замаскований ритм-енд-блюз зазвучав в повну силу, ставши доступним всім, незалежно від кольору шкіри.

Першою зіркою рок-н-ролу серед білих виконавців став співак гітарист Білл Хейлі. Його коктейль з ритм-енд-блюзу, кантрі ... Читати новину повністю »
Категорія: Цікаве | Просмотров: 639 | Добавив: pear | Дата: 23.03.2012 | Комментарі (0)

У рейтингу кращих університетів світу від компанії QS за 2010/2011 роки на першій сходинці опинився Кембріджський університет. Вперше за семирічну історію рейтингу від QS ... Читати новину повністю »
Категорія: Цікаве | Просмотров: 962 | Добавив: Che_Guevara | Дата: 28.11.2011 | Комментарі (3)

Ще зовсім недавно (влітку цього року) можна було почути або прочитати новини про деякі пропозиції американських вчених. Стосувалися вони досліджень, які доводять - в тих людей, що вживають надмірно жирну їжу та фаст-фуди починаються незворотні ураження нейронів тої частини мозку, що контролює вагу тіла. І тому вчені Гарвардського університету мали намір лобіювати на федеральному рівні просунення закону, за яким ті подружні пари, що їх діти страждають ожирінням, позбавлялись би тимчасово батьківських прав.
Але дійшло тільки до внесення на розгляд нижньої палати американського конгресу поправки в закон про дитяче харчування. Вчені мали намір заборонити, або ввести якісь обмеження на реалізацію в шкільних їдальнях піци , інших фаст-фудів та жареної картоплі. А саме, за мету вчені ставили вимогу - зняти з піци статус "овочевого продукту".
Противниками таких поправок виступили деякі компанії: виробники замороженої піци ConAgra Foods і Schwan Food, постачальники картоплі фрі McCain Foods і J.R. Simplot (постачальник "ресторанів" швидкого харчування McDonald’s), корпорації Heinz, General Mills і Kraft Foods.
Зрозуміло, що конгресмени прийняли сторону цих поваж ... Читати новину повністю »
Категорія: Цікаве | Просмотров: 756 | Добавив: Che_Guevara | Дата: 22.11.2011 | Комментарі (1)

1 2 »
Форма входу


Міні-чат

ЗНО-корисні лінки
Кнопка Кнопка Кнопка Кнопка Кнопка

Партнери
Освітній портал Кнопка Українські лінки - Білий каталог сайтів, безкоштовна розкрутка сайтів, реєстрація в каталозі

Наші Друзі
Новороздільська СШ І-ІІІст. №4 Вісника Розділля Академія Саморобкіна Ліцей

Адреси сайтів
Кнопка Кнопка Кнопка Кнопка Кнопка Кнопка Кнопка Кнопка Кнопка Кнопка Кнопка

Новини

Copyright MyCorp © 2021